Ważna rola poprawnego oddychania

Oddychanie jest mimowolną czynnością organizmu, jeśli się jednak nad nią zastanowimy, okaże się, że jest to przecież rzecz, bez której nie moglibyśmy żyć. Niestety rzadko zdajemy sobie sprawę z wagi poprawnego oddychania, po prostu o nim zapominając (szczególnie spłycony jest oddech np. w sytuacjach silnie stresowych).

Warto więc czasem przystopować i skupić się na prawidłowym oddychaniu – szybko okaże się, że w ten sposób dostarczymy do komórek większą ilość tlenu, szybciej pozbędziemy się toksyn, zyskamy energię i chęć do życia.

Oddychaj głęboko

Warto spróbować podczas stresu wykonać kilka głębokich oddechów (warto oddychać przede wszystkim nosem), angażując do tego przeponę (wówczas wyraźnie widać podnoszenie i opadanie brzucha).

W naprawdę krótkim czasie poczujemy przypływ energii i łatwiej będzie nam pokonać stres. Prawidłowe oddychanie i dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu do komórek ciała, pozwoli nam na uniknięcie wielu chorób i dysfunkcji. Dobrym pomysłem może być ćwiczenie oddychania np. podczas ćwiczeń jogi.