Co to jest wypok?

Internet zapewnia stały dostęp do nowych trendów. Internauci bardzo często wymyślają nowe pojęcia, których ciągle używają. Ktoś niezorientowany może mieć prawdziwy problem, by zrozumieć  wszystko. To, co dzieje się w internecie zazwyczaj jest bardzo niezrozumiałe dla tych, którzy nie bywają w nim często. Nawet bardzo podstawowe i popularne pojęcia mogą być zagadką dla wielu internautów.

 

Popularny portal wszędzie obecny

 

Szczególne miejsce w internecie zajmują najbardziej znane portale oraz grupy społecznościowe. Stają się one symbolem określonego typu humoru oraz stylu funkcjonowania w internecie. Znamiennym przykładem jest portal internetowy wykop.pl. W internecie przewija się bardzo często, niedawno został nawet wspomniany w znanym programie telewizyjnym Milionerzy. Internauci stworzyli różne przekształcenia nazwy portalu, z której korzystają na codzień. Jedną z tych nazw jest wypok, która została stworzona poprzez prostą zamianę liter. Co stanowi o tak dużej popularności portalu?

 

Przede wszystkim jego formuła jest bardzo prosta. Ludzie dzielą się w nim znaleziskami, poprzez promowanie ich na stronie głównej za pomocą specjalnych punktów. Najciekawsze znaleziska mogą liczyć na bardzo szerokie grono odbiorców. Prawdziwa akcja dzieje się jeszcze w komentarzach, gdzie można znaleźć dużo śmiesznych i jednocześnie ciekawych informacji. To właśnie użytkownicy portalu tworzą jego niepowtarzalny klimat. Czymś bardzo znamiennym dla portalu jest wykop effect. Najczęściej polega on na przeglądaniu internetu w celu znalezienia określonych informacji. Użytkownicy wypoku dzięki takiej metodzie znaleźli już kilku przestępców albo osób, których zachowanie zasługuje na powszechne potępienie.

 

Kreowanie trendów

 

Wykop ma także bardzo silną pozycję w kreowaniu trendów jeżeli chodzi o żarty w internecie. Nie wszystkie jednak stoją na wysokim poziomie, a niektóre są nawet krytykowane jako obraźliwe. Wszędzie jednak trzeba znaleźć balans, także w ocenie tej strony. Na pewno stanowi dobre źródło informacji i dużą pomoc dla wielu ludzi. Niestety czasem żałosne żarty mogą zaburzyć cały odbiór. Nie należy się tym jednak przejmować.